Dzisiaj kontynuacja wczorajszego tematu, czyli IV Wystawy Tulipanów w Wilanowie, oraz kolejna porcja florystyki wiosenno - wielkanocnej.

Mam dla Was kilka zdjęć prac wystawionych przez mistrzynie florystyki Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską z pracowni Wrzosowisko - te prace najbardziej wpadły mi w oko - a moją pełną fotorelację z tej imprezy możecie już obejrzeć w ALBUMIE ForumKwiatowego.pl - po zalogowaniu. Zapraszam!
 
W miniony weekend (23-25 marca) w Oranżerii przy Muzeum Pałacu w Wilanowie (Warszawa) odbyła się IV Wystawa Tulipanów zorganizowana przez Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych.

Wnętrze Oranżerii rozkwitło setkami tulipanów - zarówno tymi prawdziwymi, ułożonymi w wazonach, i tymi sfotografowanymi - wystawie żywych kwiatów towarzyszyła bowiem wystawa moich fotografii. Nie będzie tu chyba niespodzianką, jeśli napiszę że tematem zdjęć były tulipany, czyli moje ukochane kwiaty :-)

Dla tych, którzy niestety w miniony weekend nie mieli okazji odwiedzić Wilanowa, kilka zdjęć fotorelacji:
Picture
Wystawa Fotografii Agnieszki Zakrzewskiej, Wilanów 23-25.03.2012
Picture
Wystawa Fotografii Agnieszki Zakrzewskiej, Wilanów 23-25.03.2012
Picture
IV Wystawa Tulipanów, Wilanów 23-25.03.2012
Picture
IV Wystawa Tulipanów, Wilanów 23-25.03.2012
Kolejną atrakcją był pokaz florystyczny oraz wystawa prac florystyki wiosennej i wielkanocnej poprowadzony przez duet mistrzyń florystyki z pracowni Wrzosowisko, Magdalenę Birulę-Białynicką i Karolinę Ładyżyńską - więcej na ten temat już jutro na moim Blogu :-)
Picture
Wystawa prac florystycznych Pracowni Wrzosowisko
Dodatkową wystawą byłą również prezentacja prac florystycznych wykonanych przez Monikę Bębenek wraz z jej uczennicami ze Szkoły Kwitnące Horyzonty w Opolu, którą również zdominowały elementy wiosenno-wielkanocne, w tym oczywiście tulipany:
Picture
Wystawa prac przygotowanych przez Kwitnące Horyzonty
Jest mi niezwykle miło, że mogłam wziąć udział w tej imprezie florystycznej, i oby tego typu imprez organizowano u nas coraz więcej!
 
W zeszły weekend w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej odbyły się egzaminy florystyczne przed profesjonalnym okiem komisji złożonej z Magdaleny Kaczmarek-Sidor, Zygmunta Sieradzana i Małgorzaty Stankiewicz-Maślanki.

Trwające ponad 3 tygodnie intensywne przygotowania do egzaminu pochłaniały całe moje dnie, a czasem i noce, ale dzisiaj z satysfakcją mogę stwierdzić, że ciężka praca przyniosła efekty. Egzamin udało mi się nie tylko zaliczyć, ale i zdobyć serię wyróżnień: I miejsce w kategorii wieniec, I miejsce w kategorii wiązanka ślubna, II miejsce w kategorii Bukiet, II miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wyróżnienie dla mojego wieńca za najwyżej ocenioną pracę na całych egzaminach :-)

                                             PODZIĘKOWANIA

Poniżej znajdziecie portfolio moich prac egzaminacyjnych, ale najpierw chciałabym jeszcze skorzystać z okazji by podziękować serdecznie wszystkim, bez których ten egzamin nie byłby dla mnie takim sukcesem. Przede wszystkim dziękuję więc za wsparcie - zarówno psychiczne i fizyczne - moim Rodzicom i Mężowi, za wsparcie informacyjne i wiarę we mnie Januszowi Błaszczykowi i całej ekipie z Forum Kwiatowego.pl oraz  Magdalenie Biruli-Białynickiej, Basi Muś za pomoc w krytycznym dniu przed egzaminem, właścicielom wyjątkowej warszawskiej kwiaciarni Barwy Natury wraz z Justyną, Szanownej Komisji, Szkole, całej mojej Rodzinie za dzielne zbieranie skorupek od jajek i wszystkim koleżankom-florystkom które razem ze mną podchodziły do egzaminu, i dzięki którym ten okres ciężkich przygotowań miał wiele przyjemnych chwil (a przede wszystkim Kasi, dzięki której zakupy na giełdzie były przyjemnością - pomimo drastycznie wczesnych godzin porannych!).

Przy okazji również gorące gratulacje dla Małgosi Kodzis, laureatki Igo miejsca, oraz Katarzyny Wójcik - laureatki IIIgo miejsca :-)

A oto moje prace egzaminacyjne:
Picture
wieniec, I miejsce
Picture
wieniec, I miejsce
Picture
wieniec, I miejsce
Picture
wiązanka ślubna, I miejsce
Picture
bukiet, II miejsce
Picture
bukiet, II miejsce
Picture
bukiet, II miejsce
Picture
praca dowolna
 
... odrobina florystyki wiosenno-wielkanocnej ;-)
 
Picture
W czwartek 22go marca, podczas targów Flowers & Hortech na Broniszach, miałam przyjemność poprowadzić - wraz z moją koleżanką-florystką Basią Muś - dwugodzinny pokaz na stoisku ForumKwiatowego.pl.

Pośród miłej atmosfery i żywego zainteresowania zwiedzających zaprezentowałyśmy ok. 20 prac florystyki wiosennej i wielkanocnej, kładących nacisk na kreatywne techniki tworzenia naczyń. Myślę, że mogą być one inspiracją zarówno dla florystów w ich codziennej pracy w kwiaciarni, jak i dla hobbystów. Pojawiły się więc m.in. koszyczki z siatki z gorącego kleju, kula oblewana woskiem i obklejana nasionkami pszenicy, naczynia wyklejane piórkami, kulkami waty, obwijane sianem, a także kosze z gałązek wierzby i różne pomysły na wykorzystanie wydmuszek. We wszystkich naczyniach wykorzystana została gąbka firmy Victoria.

Ku mojemu zaskoczeniu absolutnie największą "furorę" zrobiła malutka, niepozorna ozdóbka wykonana z plasterka brzozy, jednego piórka, wydmuszki z jajka przepiórczego i gałązki niezapominajki - którą tak naprawdę wymyśliłam "przy okazji." Jak widać czasem i we florystyce sprawdza się przysłowie "małe jest piękne" :-)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również naczynia wykonane z gorącego kleju - z tego niby czysto technicznego materiału, przy odrobinie wyobraźni, możemy stworzyć koszyczki z siateczki wyglądającej na szklano-kryształową:
Proste pomysły często mają najwięcej uroku - czego doskonałym przykładem była popularność zwykłych brzozowych pieńków, które poprzez wycięcie w nich jednego otworu zmieniły się w kieliszki-stojaki do jajek. Jest to rzeczywiście pomysł nie tylko prosty i urokliwy, ale i uniwersalny - przykładowo na Boże Narodzenie pieńki te mogą odgrywać rolę stojaków do bombek lub zostać przemienione w świeczki - poprzez włożenie do wyciętego w nich otworu świeczki typu tea-light:
By zadośćuczynić nazwie naszego pokazu - "W wiosennych obłoczkach" - zaprezentowałam serię "unoszących się w powietrzu" mis; kolejny uniwersalny pomysł na stworzenie oryginalnych naczyń poprzez wyklejanie styropianowych półkuli różnymi materiałami i montowanie ich na nóżce:
Zainteresowaniem cieszyły się również dwa przygotowane przeze mnie bardziej pracochłonne naczynia - kula wylewana roztopionym woskiem oraz kula wyklejana ziarenkami pszenicy:
Z kolei akcentem wielkanocnym były przygotowane przeze mnie "wielkanocne gniazdka" w dwóch wariantach kolorystycznych:
Zainspirowane Wielkanocą były również prace zaprezentowane przez Basię - w tym wielkanocna interpretacja wieńca oraz niesamowite jajko z siana w delikatnej kolorystyce:
Jedną z najoryginalniejszych prac była z kolei praca w stylu "eko" zaprezentowana przez Basię, w której wiosennie-kolorowa konstrukcja wykonana została ze stron starych czasopism:
Pełna fotorelacje z pokazu - wraz ze zdjęciami na których widać jak z Basią uwijamy się nad naszymi kompozycjami i odpowiadamy na pytania publiczności, a także zdjęciami pozostałych prac - pojawiła się już na Forum Kwiatowym. Zalogowani użytkownicy będą mogli ją obejrzeć w Albumie, w zakładce Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki: POKAZ. (tutaj). Serdecznie zapraszam do obejrzenia wszystkich, którzy niestety nie mieli okazji odwiedzić naszego pokazu!
 
Uff... najbardziej zapracowany weekend mojego życia już za mną, a z nim 3 wystawy w których brałam udział w ciągu tych kilku dni.

Już niedługo na moim blogu pojawi się oczywiście pełna foto-relacja z wszystkich tych eventów, a na razie mam dla Was kilka pierwszych zdjęć moich prac zaprezentowanych na pokazie "W wiosennych obłoczkach" na stoisku ForumKwiatowego.pl, podczas zakończonych niedawno targów FLOWERS & HORTECH POLAND - tak na przedsmak ;-)
 
Mój wczorajszy dzień miał 19 godzin - wypełnionych zakupami na giełdzie, pracą z kwiatami, przykręcaniem śrubek, malowaniem prętów, wiciem siatki, klejeniem skorupek... Innymi słowy, przygotowuję się do oficjalnych egzaminów florystycznych - fakt który już od dwóch tygodni całkowicie zdominował moje życie, i nie ma szans bym miała czas na cokolwiek innego aż do samych egzaminów.

Trzymajcie więc za mnie kciuki w piątek 23go marca, a jeśli jesteście ciekawi moich czterech prac egzaminacyjnych - zapraszam serdecznie na wystawę podczas której zostaną one wystawione, w weekend 24-25 marca w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie (Połczyńska 113). Serdecznie zapraszam - będzie to szansa zobaczyć w sumie ponad 30 prac przygotowanych przez 8 zdolnych florystek, i myślę że pośród wieńców, bukietów, wiązanek ślubnych i konstrukcji wielkoformatowych każdy znajdzie coś dla siebie!
 
... mój pokaz florystyczny pt. "W wiosennych obłoczkach" :-) Pomysł i propozycja padły już ponad miesiąc temu, ze strony zaprzyjaźnionego Forum Kwiatowego, a dzisiaj mogę wreszcie definitywnie powiedzieć, że dojdzie on do skutku!

To jeden z czterech większych projektów florystycznych nad którymi ostatnio pracuję - i też jeden z powodów dla których tak mało miałam ostatnio czasu na prowadzenie bloga...

Pokaz odbędzie się podczas zbliżających się wielkimi krokami targów Flowers & Hortech Poland, odbywających się pod koniec marca na Rynku Hurtowym Bronisze pod Warszawą. Miejsce: stoisko ForumKwiatowego.pl (Pawilon 1, stoisko D6), godzina: 9.30 rano. Towarzyszyć mi będzie moja koleżanka-florystka Basia Muś, która dołączy swoje kreatywne pomysły do moich :-)

Co dla Was szykuję? Mam nadzieję że sporo inspirujących niespodzianek, a konkretniej kilkanaście prac florystyki wiosennej i wielkanocnej, przede wszystkim z wykorzystaniem ciekawych technik tworzenia i zdobienia naczyń. Już za kilka dni na moim blogu pojawi się kilka zdjęć z "zapowiedzią" tego, czego możecie się spodziewać - zapraszam więc do ponownej wizyty ;-)
 
Oj, nie mam ostatnio zbyt dużo czasu na pracę przed komputerem - o tym dlaczego napiszę już niedługo - ale na szczęście już wcześniej przygotowałam dla Was trochę materiałów, które teraz mogę opublikować.

Dziś będzie bardzo wiosennie - w Galeriach Inspiracji pojawiła się nowa galeria, z ok. 40 zdjęciami prac florystyki wiosennej i wielkanocnej ( w tym wiosennych wiązanek ślubnych) z zeszłorocznej Gali Wiosennej na WGRO w Poznaniu, prowadzonej przez dwie niesamowite florystki - Magdalenę Kaczmarek-Sidor i Evelyn Gerull. Doskonałe źródło inspiracji dla wszystkich szukających pomysłów na wiosenne i wielkanocne dekoracje - zapraszam więc do Galerii, a oto przedsmak tego, co w niej znajdziecie: