W naszej pracowni florystycznej zaczynają się już pojawiać coraz tłumniej przyszłe Panny Młode - zdałam sobie więc sprawę, że tegoroczny sezon ślubny zdecydowanie można już uznać za rozpoczęty. Na dobry początek ma więc dla Was kilka zdjęć różnego typ wiązanek - od klasycznej, przez angielską krople i glamelię aż po wiązanki graficzne i konstrukcyjne.
 
Dzisiaj wrócimy - fotoflorystycznie - do wystawy prac dyplomowych Tuli...Tulipan która odbyła się pod koniec marca w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej. Pokazałam Wam już wcześniej zdjęcia moich prac, a dzisiaj wreszcie przyszedł czas by pokazać niesamowite prace moich utalentowanych koleżanek. Oto kilka moich ulubionych, a mój fotoreportaż z wszystkimi kilkudziesięcioma pracami z wystawy znajdziecie - po zalogowaniu - w Albumie ForumKwiatowego.pl.

Jedną z moich ulubionych prac była wiązanka ślubna wykonana przez Jolę Jurkiewicz, prawdziwe wcielenie romantyzmu, delikatności i subtelności - zresztą oceńcie sami:
Moim kolejnym faworytem była praca dowolna Kasi Wójcik - umiejętnie, z niezwykłym wyczuciem i naturalnością odtworzyć kawałek lasu to prawdziwa - i trudna - sztuka, a więc ponownie gratuluję (praca ta otrzymała zasłużone 1sze miejsce w kategorii Praca Dowolna):
Za serce ujęła mnie również oryginalna i romantyczna huśtawka Agnieszki Piotrowskiej:
Do moich faworytów zaliczyłabym również zarówno wieniec jak i pracę dowolną Małgosi Kodzis - która swoim talentem florystycznym i ciężką pracą w pełni zasłużyła na Isze miejsce - bajecznie pastelowy w kolorystyce i oryginalny w doborze materiału wieniec Joasi Beeck oraz pozostałe prace, które znajdziecie poniżej:
 
Witajcie po Świętach - mam dla Was nową porcję lektury. Już prawie od roku FotoFlorystyka podpowiada Wam, jak lepiej fotografować swoje prace florystyczne i namawia do eksperymentów. Dzisiaj natomiast zastanowimy się nad tym, jak sfotografować nie swoje bukiety czy kompozycje, ale swoją kwiaciarnię czy studio florystyczne. Atrakcyjne portfolio miejsca naszej pracy będzie przecież niezwykle użytecznym narzędziem promocji.

Zapraszam więc do przeczytania mojego artykułu pt.: "Fotoreportaż z mojej kwiaciarni" na ForumKwiatowym.pl - znajdziecie go tutaj :-)
 
 
Picture
Czas na kolejną porcję florystyki wielkanocno-wiosennej, tym razem niezwykle oryginalną, bo zainspirowaną barwnym folklorem Kurpiów.

W dniach 24-25 marca w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie odbyła się seria pokazów florystycznych, w tym pokaz grupy mistrzów. Jego częścią był występ Magdaleny Walczyk-Mańki i Małgorzaty Malarskiej, podczas którego florystki pokazały jak kreatywnie i umiejętnie można połączyć elementy folkloru z aktualnymi trendami i stworzyć oryginalne dekoracje. Zresztą sami oceńcie - zapraszam na fotorelację - a dziewczynom gratuluję udanego pokazu!