Tak Wam się podobała pierwsza porcja motyli, że przygotowałam następną. I jakoś tak się złożyło, że i te wszystkie piękne motylki, które sfotografowałam, grzecznie przysiadły akurat a mocnych punktach zdjęcia :-)
 
Dzisiaj mam dla Was - dla inspiracji - 3 zdjęcia przepięknych motyli, które właśnie na moment przysiadły na liściu, i moment ten udało mi się uchwycić aparatem.

Dlaczego motyle? Po pierwsze dlatego, że połączenia kolorystyczne na ich delikatnych skrzydełkach mogą być dla nas fascynującą inspiracją z piękna natury. I po drugie dlatego, że motyle są niezwykle wdzięcznym motywem do fotografowania, na podstawie którego łatwo można wytłumaczyć wiele zasad i technik w fotografii.

Przyjrzyjmy się więc poniższym zdjęciom - niedawno ukazał się na Forum Kwiatowym mój artykuł o zasadzie trójpodziału i mocnych punktach zdjęcia (znajdziecie go tutaj). Jego ideą było przekonanie Was, że najciekawsze kompozycyjnie zdjęcia posiadają motyw główny umieszczony nie w samym środku kadru, ale właśnie w jednym z jego punktów mocnych. I spójrzmy na poniższe motyle - kadry bynajmniej nie są puste czy niezrównoważone, a każdy motyl znajduje się dokładnie w punkcie przecięcia linii trójpodziału.

Zdjęcia te to także doskonała ilustracja wykorzystania niskiej wartości przesłony do uzyskania efektu rozmazanego tła :-)
 
Tych, którzy od dzisiaj będą odwiedzać FotoFlorystykę, czeka niespodzianka - nowa szata graficzna! Zauważyliście? ;-)

Mój blog niedawno obchodził pierwsze urodzinki, więc czas na trochę zmian i mały prezent - stąd zupełnie nowy wygląd strony :-) Na lato porzucamy jej typowy, minimalistyczny design, i niech będzie kolorowo, żywo i kwiatowo, czyli po prostu fotograficzno-florystycznie! Jak Wam się podoba? :-)
 
W muszce powyższego celownika nie ma nic... Czy to błąd? Tak, jeśli polujemy na zwierzynę z bronią palną lub torpedujemy łódź podwodną wroga... Nie, jeśli polujemy obiektywem na ciekawy kadr pokazujący naszą pracę florystyczną ;-)

Zaintrygowani? W takim razie mam przyjemność zaprosić Was do lektury mojego kolejnego artykułu, który właśnie ukazał się na ForumKwiatowym.pl: Florysta za obiektywem: Na celowniku, czyli kadrowanie cz. II :)
 
Wreszcie znalazłam chwilę żeby przygotować obiecane kilka zdjęć z ostatnich warsztatów  zorganizowanych przez WGRO w Poznaniu, podczas których razem z moją zdolną grupą - Sylwią i Magdą - i pod okiem Magdy Kaczmarek-Sidor stworzyłyśmy swoją własną wizję dekoracji kwiaciarni - takiej w sam raz na czerwcowe upały!

Jak Wam się podoba?
Picture
Dekoracja kwiaciarni na letnie upały :)
I jeszcze kilka szczegółów: