W miniony czwartek i piątek (12 i 13 lipca) na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie do egzaminów florystycznych przystąpili uczniowie dwóch grup Akademii Marioli Miklaszewskiej - Grupa Florystów i Grupa Mistrzów. W piątek wieczorem odbyła się również oficjalna uroczystość wręczenia dyplomów oraz ogłoszenie wyników - pierwsze miejsce pośród Mistrzów zajął Tomasz Max Kuczyński, a pośród florystów - Tomasz Matla.
Picture
Uroczyste wręczanie dyplomów
Ponieważ miałam przyjemność asystować przy egzaminach mogę potwierdzić iż były to naprawdę dni wytężonej pracy, ale efekty też były niesamowite. W ciągu dwóch dni powstało prawie 100 prac - w tym bukiety, wiązanki ślubne, stoły z aranżacją, wieńce i konstrukcje wielkoformatowe. Wszystkie prace można było podziwiać podczas weekendowej wystawy - była to chyba największa florystyczna wystawa zorganizowana w Warszawie w ciągu ostatnich kilku lat.

Dla tych, którzy niestety nie dali rady wybrać się na tą wyjątkową wystawę dobrą wiadomością będzie to, że już niedługo na Forum Kwiatowym pojawi się pełna fotorelacja z tej imprezy z moimi zdjęciami. A już teraz na FotoFlorystyce przedstawiam prace, które mi osobiście - i subiektywnie - najbardziej przypadły do gustu. Zaczynamy dzisiaj od stołów i ich aranżacji, czyli jednej z pięciu prac, które musieli wykonać Mistrzowie.

W trójce moich faworytów znajduje się stół Katarzyny Grety Szymkowiak, w którym zauroczyło mnie połączenie nowoczesnej formy i designu z bogatą pracą polnymi kwiatami - zresztą zobaczcie sami:
Picture
Praca: Mistrzyni Florystyki Katarzyna Greta Szymkowiak
Niesamowity był również dla mnie stół Katarzyny Cepy, ze względu na mistrzowską, precyzyjną pracę kwiatami, kolorem jak i ciekawe rozwiązania techniczne (zwróćcie uwagę na mocowanie probówek):
Picture
Praca: Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
Picture
Praca: Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
Picture
Praca: Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
Picture
Praca: Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
I w końcu na mojej liście pojawia się również lekki, wręcz koronkowy stół Huberta Lemańskiego - kolejne ciekawe połączenie nowoczesnego materiału, z którego wykonany jest stół, z subtelną i lekką kwiatową dekoracją:
Picture
Praca: Mistrz Florystyki Hubert Lemański
Picture
Praca: Mistrz Florystyki Hubert Lemański
 

Leave a Reply.