Udało się – po długim czasie zbierania materiału, czuję że wreszcie jestem gotowa rozpocząć blog całkowicie poświęcony moim dwóm największym pasjom – Fotografii i Florystyce. Stąd właśnie pomysł na FotoFlorystykę: Florysta za Obiektywem (FzO) – chyba pierwszy w Polsce blog o tym, jak fotografować swoje prace florystyczne. Jako że mamy maj, zaczynam w zielono-optymistycznej wiosennej szacie graficznej :-)

Z zamiłowania, wykształcenia i zawodu jestem fotografem, z pasji i miłości do kwiatów – początkującą florystką. Ale chociaż oficjalnie szkolenie florystyczne rozpoczęłam dopiero w zeszłym roku, wcześniej pracowałam z kwiatami kilka lat jako fotograf, w Westlandii, kwiatowo-ogrodniczym centrum Holandii.

Fotografia jest tym, co powinno nam pomóc uchwycić ulotne piękno naszych prac, niestety często mamy z tym problem. Kwiaty są wdzięcznym tematem do zdjęć, ale często dość trudnym. I tu właśnie przychodzi z pomocą FotoFlorystyka: FzO i część warsztatowa mojego bloga, pełna wskazówek, pomysłów i przykładów, jak lepiej fotografować swoje prace – i to bez profesjonalnego studia.

Oprócz porad fotograficznych, na FotoFlorystyce: FzO będzie pojawiać się również wiele innych ciekawych tematów – zdjęcia z imprez branżowych, recenzje książek florystycznych, opisy innych ciekawych stron florystycznych w Internecie, Galerie Inspiracji ze zdjęć z moich podróży, i wiele, wiele innych.

Zapraszam serdecznie wszystkich – profesjonalistów, hobbystów, miłośników kwiatów i inne artystyczne dusze, na wspólną przygodę z FotoFlorystyką.

 

Leave a Reply.