Picture
Chociaż za oknem jeszcze zdecydowania rządzi zima, we florystyce czas już zastanowić się nad wiosennymi i wielkanocnymi trendami na nadchodzący sezon. Proponuję Wam więc lekturę mojego artykułu w najnowszym numerze kwartalnika Bukiety: "Haarlem, okno na holenderską florystykę."

Znajdziecie tu całkiem sporo informacji na temat rynku florystycznego w tym kraju, opisy wiosennych trendów i ciekawe (mam nadzieję... ;) zdjęcia - w tym florystycznej barki otoczonej... szyną rowerową (zrozumiecie o co mi chodzi, kiedy spojrzycie na zdjęcie o którym mówię. ;-) Dzielę się tu również moimi spostrzeżeniami co do roli, jaką kwiaty odgrywają w życiu Holendrów i tym, jak umiejętnie wykorzystują ją kwiaciarnie y dostosować swoją ofertę do potrzeb klientów. Wszystko oczywiście z pierwszej ręki, bo jak zapewne większość w Was wie, do niedawna jeszcze mieszkałam właśnie w Królestwie Niderlandów.

W tym numerze Bukietów znajdziecie również moją relację z Wiosennej Gali florystycznej zorganizowanej przez WGRO w Poznaniu, wraz ze zdjęciami prac florystyki wiosennej i wielkanocnej wykonanymi przez dwie mistrzynie - Magdalenę Kaczmarek-Sidor i Evelyn Gerull.

Pozostaje mi tylko zaprosić Was do lektury! :-)

 

Leave a Reply.