Nie ma co dłużej ignorować tego faktu - kalendarz nieubłaganie pokazuje 1szego października, a więc lato się skończyło i oficjalnie mamy jesień. Dla florystów oznacza to sezon na florystykę Święta Zmarłych, a także pojawienie się w kwiaciarniach wszystkich "jesiennych" materiałów.

Może w Polsce jeszcze niewielu klientów kwiaciarń się ze mną zgodzi, ale ja po prostu uwielbiam typowo jesienne kompozycje i bukiety. Moje ukochane materiały o tej porze roku to przede wszystkim miechunka, dynie ozdobne wszelkich kształtów i rodzajów, słoneczniki, zboża, rajskie jabłuszka, kasztany... I właśnie ze zdjęcia przedstawiającego kompozycję z tych materiałów pochodzi nowa odsłona grafiki w bannerze FotoFlorystyki - a dokładnie stąd:
Picture
A teraz odpowiedź na pytanie dla tych, którzy chcieli się dowiedzieć, w jaki sposób uzyskuje tak rozświetlone białe tło widoczne na niektórych moich zdjęciach, tak jak w przypadku powyższej mini-kompozycji w dyni. No cóż, to już jest trochę wyższa szkoła jazdy - te zdjęcia wykonywane są na specjalnym stoliku fotograficznym i przy profesjonalnym oświetleniu. Ale tak jak zawsze powtarzam - nie zniechęcajmy się, bo swoje prace możemy atrakcyjnie sfotografować i bez profesjonalnego sprzętu - o czym regularnie piszę w swoich tekstach. A więc zapraszam do spędzania długich jesiennych wieczorów przy lekturze FotoFlorystyki :-)
 


Comments
Leave a Reply