Picture
W czwartek 22go marca, podczas targów Flowers & Hortech na Broniszach, miałam przyjemność poprowadzić - wraz z moją koleżanką-florystką Basią Muś - dwugodzinny pokaz na stoisku ForumKwiatowego.pl.

Pośród miłej atmosfery i żywego zainteresowania zwiedzających zaprezentowałyśmy ok. 20 prac florystyki wiosennej i wielkanocnej, kładących nacisk na kreatywne techniki tworzenia naczyń. Myślę, że mogą być one inspiracją zarówno dla florystów w ich codziennej pracy w kwiaciarni, jak i dla hobbystów. Pojawiły się więc m.in. koszyczki z siatki z gorącego kleju, kula oblewana woskiem i obklejana nasionkami pszenicy, naczynia wyklejane piórkami, kulkami waty, obwijane sianem, a także kosze z gałązek wierzby i różne pomysły na wykorzystanie wydmuszek. We wszystkich naczyniach wykorzystana została gąbka firmy Victoria.

Ku mojemu zaskoczeniu absolutnie największą "furorę" zrobiła malutka, niepozorna ozdóbka wykonana z plasterka brzozy, jednego piórka, wydmuszki z jajka przepiórczego i gałązki niezapominajki - którą tak naprawdę wymyśliłam "przy okazji." Jak widać czasem i we florystyce sprawdza się przysłowie "małe jest piękne" :-)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również naczynia wykonane z gorącego kleju - z tego niby czysto technicznego materiału, przy odrobinie wyobraźni, możemy stworzyć koszyczki z siateczki wyglądającej na szklano-kryształową:
Proste pomysły często mają najwięcej uroku - czego doskonałym przykładem była popularność zwykłych brzozowych pieńków, które poprzez wycięcie w nich jednego otworu zmieniły się w kieliszki-stojaki do jajek. Jest to rzeczywiście pomysł nie tylko prosty i urokliwy, ale i uniwersalny - przykładowo na Boże Narodzenie pieńki te mogą odgrywać rolę stojaków do bombek lub zostać przemienione w świeczki - poprzez włożenie do wyciętego w nich otworu świeczki typu tea-light:
By zadośćuczynić nazwie naszego pokazu - "W wiosennych obłoczkach" - zaprezentowałam serię "unoszących się w powietrzu" mis; kolejny uniwersalny pomysł na stworzenie oryginalnych naczyń poprzez wyklejanie styropianowych półkuli różnymi materiałami i montowanie ich na nóżce:
Zainteresowaniem cieszyły się również dwa przygotowane przeze mnie bardziej pracochłonne naczynia - kula wylewana roztopionym woskiem oraz kula wyklejana ziarenkami pszenicy:
Z kolei akcentem wielkanocnym były przygotowane przeze mnie "wielkanocne gniazdka" w dwóch wariantach kolorystycznych:
Zainspirowane Wielkanocą były również prace zaprezentowane przez Basię - w tym wielkanocna interpretacja wieńca oraz niesamowite jajko z siana w delikatnej kolorystyce:
Jedną z najoryginalniejszych prac była z kolei praca w stylu "eko" zaprezentowana przez Basię, w której wiosennie-kolorowa konstrukcja wykonana została ze stron starych czasopism:
Pełna fotorelacje z pokazu - wraz ze zdjęciami na których widać jak z Basią uwijamy się nad naszymi kompozycjami i odpowiadamy na pytania publiczności, a także zdjęciami pozostałych prac - pojawiła się już na Forum Kwiatowym. Zalogowani użytkownicy będą mogli ją obejrzeć w Albumie, w zakładce Międzynarodowe Targi Kwiatów, Ogrodnictwa i Florystyki: POKAZ. (tutaj). Serdecznie zapraszam do obejrzenia wszystkich, którzy niestety nie mieli okazji odwiedzić naszego pokazu!
 

Leave a Reply.