W górnym menu głównym FotoFlorystyki - na samym końcu w prawym rogu - znajdziecie nową zakładkę: Kwiaty. To link do nowo powstałego portfolio moich zdjęć kwiatów, w którym regularnie dodawać będę najciekawsze zdjęcia z mojego archiwum.

Portfolio nazwałam FlowerLens: Fotografia Kwiatów. Jest to fotoblog zrodzony z dwóch ogromnych fascynacji i pasji - do kwiatów i do fotografii.

Kwiaty są niesamowitym motywem do fotografii nie tylko dlatego, że są po prostu piękne, ale też dlatego iż są ich setki tysięcy rodzajów, a każdy inny, oryginalny, zasługujący na naszą uwagę. Tymczasem w życiu codziennym często mijamy je nie poświęcając im nawet jednego spojrzenia - zwłaszcza tym najmniejszym, czy tym dziko rosnącym. FotoLens to fotoblog na którym spróbuję Was przekonać że każdy, nawet najbardziej pospolity kwiat, ma w sobie coś unikalnego i magicznego - jeśli tylko spojrzymy na niego w odpowiednim świetle czy z właściwej perspektywy.

Fotoblgów poświęconych fotografii kwiatów jest wiele - ale myślę że każdy jest jednak trochę inny, naznaczony indywidualnym widzeniem swojego autora. Ja patrzę na kwiaty nie tylko jako ktoś, kto je kocha, ale również jako florysta i fotograf, czyli tak naprawdę dość nietypowo. Zdjęcia, które tu znajdziecie, pokazują naturę, ale też nie boję się czasami sięgnąć po równie magiczne narzędzie jakim jest Adobe Photoshop, by podkreślić charakter uchwyconych obiektywem kwiatów czy sprawić, by kadr opowiedział nam pewną historię. Nigdy jednak nie będzie to ingerencja w kształt, formę, zestawienie barw czy budowę kwiatu - to pozostawiam kreatywności Natury.

Idea fotobloga narodziła się już dość dawno - ale myślę że dopiero teraz FotoLens jest gotowe, by ujrzeć światło dzienne. Już od kilku miesięcy, co niedzielę, szykowałam jedno wyjątkowe zdjęcie, tak by powstał początek galerii, jaką docelowo chciałabym stworzyć, i myślę że początki zostały już poczynione. Zapraszam Was więc do odwiedzania FotoLens po cotygodniową porcję magicznego spojrzenia na królestwo kwiatów.
 

Leave a Reply.