Oprócz eventów florystycznych uwielbiam również odwiedzać rozmaite ogrody. W końcu florystyka i ogrody to przecież dwie blisko spokrewnione dziedziny, i myślę że jedna dla drugiej może być doskonałym źródłem inspiracji. Dlatego dzisiaj do moich Galerii Inspiracji dodaje kolejną - poświęconą detalom designerskim z ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Znajdziemy tu drobiazgi z gliny, metalu, szkła, drewna, ceramiki i wiele innych naprawdę zaskakujących pomysłów - mnie absolutnie powaliła... kolekcja żabek (zapraszam do Galerii, to zrozumiecie o czym mówię ;-)

Jeszcze 2 miesiące temu nie wiedziałam, że na naszym Pomorzu mamy tak wyjątkowe ogrody - trafiłam na nie praktycznie przypadkiem, spędzając kilka dni w okolicach Kołobrzegu. Jeśli będziecie mieli okazje je odwiedzić, szczerze polecam - więcej informacji znajdziecie na www.hortulus.com.pl.

Tymczasem poniżej kilka zdjęć, tak na przedsmak, a więcej zdjęć znajdziecie tutaj.

PS. A co do zdjęć, były robione w słoneczny dzień, jedynie z niewielkimi białymi chmurkami na niebie Zdjęcia są praktycznie prosto z aparatu, jedynie je zmniejszyłam, ale nie poprawiałam ani koloru, ani ostrości itp. Najlepszy dowód na to, że najlepszym "ogólnodostępnym" źródłem światła jest słońce - żadne inne źródło nie wydobędzie aż takiej intensywności i nasycenia barw.
Picture
Picture
Picture
Picture
 

Leave a Reply.